Yeni Yerimizde Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz

ABAD olarak Üsküdar Bulgurlu’da yeni yerimizde, yine Anadolu Bilgelerinin izinde; doğa, çocuklar ve eğitime destek başlıkları altında yürüttüğümüz projelerimizi, düzenlediğimiz bağış kampanyaları ile sürdürüyoruz. Bu projelerin duyurulması, takibi, geliştirilmesi ve sonuçlandırılması yanında yeni projelerimizle de hiç durmaksızın, sesimize ses veren gönül dostlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Derneğimiz, 04 Ekim 2021 Pazartesi gününden itibaren, hafta içi her gün 10:00 ile 17:00 arası açık olacaktır.

 

Derneğimizin bir köşesi “ABAD Elbirliği” çalışmaları kapsamında “Elbirliği Ürünleri Dükkanı” olarak gönüllü dostlarla sevenlerinin buluşma noktası olacak. Ayrıca, dijital platformlarda; Instagram, Facebook ve yakında web sitemizle sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz.

 

Yûnus Emre’nin vuslatının 700. yıldönümü olması vesilesiyle 2021 yılının Yûnus Emre Yılı ilan edilmesi  sebebiyle düzenlediğimiz, “Yûnus Emre Hikaye Yarışması”nın sonuçlarını, 01 Ekim 2021 tarihinde açıklayacağız,
Güzel bir haber vermek adına, bu sene “Yûnus Emre Hikaye Yarışması” olarak başlattığımız bu etkinliği her yıl farklı bir kategoride olmak üzere “Abad Yunus Emre Büyük Ödülü” adıyla geleneksel hale getireceğimizi de bu vesileyle sizlere duyurarak heyecanımızı paylaşmak isteriz.

 

“Bir Baştan Bir Başa Anadolu” adıyla, bir dizi seminer programı olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde yürüttüğümüz projemiz ile yurdun dört bir yanındaki en kıymetli hazinemiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize, üzerinde yaşadığımız bu toprakların bizlere miras olarak bıraktığı paha biçilmez insan hazinelerimizi daha çok tanıtmaya devam edeceğiz.
2021 yılı içinde bu projemiz kapsamında, 350 gencimiz ve çocuğumuz için seminerler düzenledik ve katılımcılar adına birer meyve fidanı diktik. Niyetimiz odur ki gönüllere bırakılan tohumları, meyve veren bu fidanlar aracılığıyla seyredelim. Seyredelim ki inancımız, umudunuz kuvvet bulsun…

 

2021-2022 döneminde de gerek yüz yüze buluşmalar ile gerekse sosyal medya aracılığıyla; etkinlikler, söyleşiler, atölyeler düzenlemeye devam edeceğiz.

 

Cumartesi ve Pazar günleri dernek binamız sadece yüz yüze düzenlenecek etkinlikler olması halinde açık olacak.
Ancak sosyal medya üzerinden yapacağımız paylaşımlarımız ve buluşmalarımız ile birlikteliğimiz elbette kesintisiz devam edecek.
Derneğimizde hafta sonları yapılacak yüz yüze etkinlikler, söyleşi ve atölyelerin başlama saatinden 45 dakika öncesinden Derneğimizde sizlerin teşrifini beklemek üzere hazır olacağız.

 

Ekim ayı programlarımızın duyurusunu da yakın zaman da yapacağız.

 

Derneğimizi ziyaret etmek, programlarımıza katılmak  isteyenler için, konum ve iletişim bilgilerimize  buraya tıklayarak ya da  iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Haberler

Yunus Emre Anaokulu

Yunus Emre Anaokulu Projesi İçin Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz’i Ziyaret Ettik

READ MORE

Haberler

Genel Kurul İlanı | 2023

READ MORE

Yunus Emre Anaokulu

İmzalar Atıldı, Turnalar Kanatlandı. “Yunus Emre Anaokulu”

READ MORE

Haberler

ABAD “Bongo Art Project” Koordinatörü ile bir araya geldi

READ MORE

Haberler

ABAD’ın Fidanları Gazi’nin Toprağı ile Buluşuyor

READ MORE

Haberler

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mücahit Yentür’ü Ziyaret Ettik

READ MORE

Haberler

Bir Baştan Bir Başa Anadolu | Erzincan Mem’den Teşekkür

READ MORE

Haberler

Bir Baştan Bir Başa Anadolu | Erzincan

READ MORE

Yunus Emre Hikaye Yarışması

Yunus Emre Hikâye Yarışması / Dereceye Giren Hikâyelerin Yazarları ile Buluşma

READ MORE

Haberler

Yeni Yerimizde Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz

READ MORE

Haberler

Genel Kurul İlanı

READ MORE

Haberler

İşbirliği

READ MORE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir