ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZDİR

Birlikte Yapalım

blank

Çocuklar Geleceğimizdir

 

Hesap Adı:
Anadolu Bilgelerini Araştırma Derneği
IBAN:
TR130001500158007309964037
Vakıfbank Üsküdar Şubesi
Açıklama:‘Bağış’

 

Detaylı Bilgi;
0 552 331 96 17

 

Haydi Katıl

Bağış

100,00200,00

 

 

Stok kodu: Yok Kategoriler:

Açıklama

Anadolu bilgeliğinin günümüz dünyasında yaşanmasına ve yaşatılmasına zemin oluşturmak, ‘bilgide ve sevgide’ birleşerek toplumsal dayanışma duygumuzu güçlendirmek gayesiyle 14 Kasım 2019’da yola çıkan derneğimiz, özellikle çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik projelerle çalışmalarına devam etmektedir. Kültürel, evrensel, çevre farkındalığı yüksek nesillerin yetişmesine katkıda bulunabilmek için kapsamı giderek genişleyen kurumsal işbirlikleriyle bir yandan çocuklarımıza yönelik eğitim ve farkındalık faaliyetleri düzenlemekte, bir yandan da gençlerimizi üretime teşvik edecek projeleri hayata geçirmek azmindedir.

Yapacağınız bağışlarla proje ve faaliyetlerimizi destekleyin, elbirliği ile atacağımız tohumlarla büyüyüp yeşerecek nice güzelliklere vesile olalım.

Nedir?

Anadolu Bilgelerini Araştırma Derneği (ABAD) olarak 3 yıldır üzerinde çalıştığımız, ilgili mevzûat uyarınca gerekli ön çalışmaları ve hazırlıkları tamamlayarak nihayet genel iznini aldığımız projemiz, 4 Aralık 2023 tarihinde hayata geçiyor.

 

Hassas grupta yer alan 0-6 yaş arası çocuklarımız için inşâ edilecek olan Yunus Emre Anaokulu’nun temeli, hepimizin katkıları ve geleceğe dair umutları ile atılacak.

 

Adalet Bakanlığı’mızın kıymetli idareci ve yetkin personeli tarafından; hassas grupta yer alan çocukların geleceğe daha iyi hazırlanmaları, akranları ile vakit geçirebilmeleri, oynarak ve eğlenerek eğitim almaları ve böylece bir nebze de olsa, içinde bulundukları durum dışında, başka bir dünyada da varolabilmeleri amacıyla ABAD tarafından hazırlanan Yunus Emre Anaokulu Projesi, en başından itibaren desteklemiş ve uzman personelin denetiminde Projenin her aşamasına dair incelikli bir çalışma yürütülmüştür. Bu bakımdan, soz konusu Projemiz, dünya genelinde Sivil Toplum Örgütleri ile Kamu Kurumlarının, toplumsal fayda gözeterek ortak çalışmalarla yürüttükleri projelere de iyi bir örnek teşkil etmektedir.

 

Yapımına başlanacak Anaokulumuz, pek çok bakımdan etkisi uzun yıllar boyunca görülebilecek bir öneme ve değere sahiptir.

 

Yapımının tamamlanmasının ardından, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ataması yapılacak özel eğitimli öğretmenlerimizin faaliyet göstereceği Anaokulu’muzda, bundan sonraki süreçte de Adalet Bakanlığı ile işbirliğimiz devam edecek olup, hem maddi hem manevi bağlamda işbirliklerimiz devam edecektir.