ÇOCUKLARIMIZIN YARINLARI İÇİN HEP BERABER TURNA OLALIM

Nedir?

ABAD, Anadolu Bilgelerini Araştırma Derneği olarak bu yıl yürütmekte olduğumuz birçok projemiz var ama bizi en çok heyecanlandıran projemiz, inşa edeceğimiz çocuk yuvası. Bu herhangi bir çocuk yuvası değil. Çok özel bir yuva… Çünkü orada eğitim görecek çocuklar çok özel. Sakarya’da Hassas Gruplar ile çalışan kurumumuz ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği halinde, çocuklarımız için inşa edilecek bir yuva bu. İşte bu çok özel yuvaya uçurmak istiyoruz umut turnalarını. 

 

Yuva’ya Bir Turna Da Sen Uçur projemiz aslında bir iyilik seferberliği. Birçok kadim kültürde olduğu gibi Anadolu kültürüne de mal olmuş Turna’nın en belirgin özelliği, kafileler halinde birlikte uçmalarıdır. Dünyayı bir baştan bir başa kat eden göçmen turnalar hastalanan, zayıf ve güçsüz düşenleri asla yarı yolda bırakmazlar. Onları kafilenin ortasına alıp kanatlarıyla destek vererek yollarına birlikte devam ederler. Kimseyi geride bırakmayan kuşlar. Bu yüzden turna, özgürlüğü anlattığı kadar gerçek dostluğu ve yardımlaşmayı da anlatan, tam da bizim anaokulu projemizin ruhunu özetleyen bir semboldür. 

 

Yuva’ya Bir Turna Da Sen Uçur” diyerek anaokulumuzun yapımına, ülkemizin 81 ilinden tüm gönüllülerin hem maddi hem manevi katkı sunmasını arzuluyoruz. Ortak bir iyiliğe inanan tüm yardımseverler katladıkları turnaları bizim için uçuracaklar. Bu turnaları bize gönderen çocukların ve ebeveynlerin gönlündeki iyiliğin gücüyle, yuvamızın duvarlarını sabır ve umutla öreceğiz. Sonra kâğıttan gibi görünse de aslında sevgiden yapılmış bu turnalarla, yuvamızın duvarlarını inşa edeceğiz ve süsleyeceğiz.

 

Yardımseverlerin turnaları yaparken, “Yuva’ya bir turna da ben uçurdum” diyerek kaydettikleri videolarını bize göndermelerini bekliyoruz. Bu videoları sosyal medya hesaplarımızda paylaşarak, turnaların getirdiği güzel haberleri ve umudu herkese duyurabilmek ve böylece sayılmayacak kadar çok dileğin gerçekleşmesine hep birlikte şahit olmak istiyoruz. 

 

Bu projemiz kapsamında yapacağımız kampanya ile çocuklarımızın gönderdiği turnaların kanadında ebeveynlerinin yapacağı bağışlarla yuvamızın temelimizi atacağız. Bu çok değerli ilk adımın ardından siz destekçi kurumlar üzerinden yürüteceğimiz (gerek doğrudan personeliniz ve ailelerine yönelik, gerek sizlerin yürüteceği daha geniş kapsamlı kampanyalar vesilesi ile duyurunun ulaştığı tüm kitleye yönelik) kampanyalar sonucunda toplanacak bağışlarsa anaokulu inşası projemizin tamamlanmasını sağlayacak. 

hep beraber turna olalım

Neler Yapıyoruz?

blank

Yuva’ya Bir Turna da Sen Uçur

 

*Kağıttan Turnanı yap.

*Kanadına kondurduğun iyilikle uçurduğun Turna videonu çek,

Whatsapp numaramızdan bize gönder.

0551 990 80 00

* Biz de videonu paylaşalım. İyiliği çoğaltalım.

 

Haydi Katıl

Birlikte Yapalım

Bağış

₺ 100