Hiçbir Yer Hiçbir Gönül Çorak Kalmasın | Kitap / Meyve Fidanı

Hiçbir yer, Hiçbir Gönül Çorak Kalmasın!

 

dedik, orman yangınlarının olduğu bölgelere ve ‘Yolu Yolumuz’’dur dediğimiz seyahatlerimizde dikeceğimiz meyve fidanlarımızın sayısı günden güne artarken hedefimizi binlerce meyve fidanı ve kitap olarak yükselttik.

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Ayşe Figen Tan, Orman Genel Müdürlüğü Fidan ve Tohum Dairesi Başkan Yardımcısı Mustafa Mukan Yazar ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çelik ile 05 Ekim 2021 tarihinde yapacakları görüşmeyle birlikte meyve fidanlarının dikilecek bölgeye uygunluğuna göre cinsi belirlenecek, dikim tarihleri belli olacaktır.

 

Dikim tarihlerine kadar “Hiçbir Yer Hiçbir Gönül Çorak Kalmasın” dediğimiz binlerce meyve fidanıyla hedefimize ulaşırken, yine dikim yapılacak bölgelerde gönüllü olacak dostlarla “Yeşil Türkiye” için el birliğiyle dikimlerimizi yapacağız.

Hiçbir yer, Hiçbir Gönül Çorak Kalmasın!

 

2021 yılının “Yûnus Emre ve Türkçe Yılı” ilan edilmesi dolasıyla, ABAD olarak bu kapsamda farklı alanlarda yürütmekte olduğumuz projelerimizin hepsinde bir yandan fidan dikimi yapmaya devam ediyoruz.

🍃

Anadolu Bilgeleri, nasıl ki bir yere yerleştiklerinde orayı maddi olarak inşa edip canlandırırken, aslen insanların manevî inşâsı için çalışmışlarsa;
toprağın can bulması ile insanın abâd olması birbirine ayna olmuşsa, Dernek olarak bizler de kuruluşumuzdan bu yana, aynı hedefi esas alarak ilerlemeye gayret ediyoruz.

✨

Çalışmalarımızı yaparken kurumsal işbirlikleri içinde, mevzuat ve mevcut düzenlemeler çerçevesinde çözümler üretiyoruz.

Bu kapsamda Orman Genel Müdürlüğü ile imzalamış olduğumuz protokol, yürütmekte olduğumuz projelerde Derneğimize yön vererek, dikilecek fidanların, ilgili bölgelerde yaşayanlara en yüksek fayda sağlayacak şekilde seçilmesini sağlıyor.

“Bir Baştan Bir Başa Anadolu” projemiz kapsamında eğitim verdiğimiz gençlerimiz adına, Orman Genel Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol kapsamında, her katılımcı gencimiz için birer adet olmak üzere Hakkari, Ardahan ve Gümüşhane illerimizde meyve fidanları dikilmesi ve bu gençlerimize, seminerlerde anlatılan konularda derinleşmelerini sağlamak üzere kitaplar hediye edilmesi yukarda değindiğimiz anlayışımızın neticesidir.

Bir yandan gönüller yaparken, zahiren de toprağın yeşermesine katkıda bulunmak, hep birlikte yaptığımız çalışmaların en güzel göstergesi.

Aynı şekilde, Ceza ve tevkif evlerinde ebeveynleri ile kalmak zorunda olan 0-6 yaş grubu çocuklarımız için yine elbirliğiyle hazırladığımız içinde kitapların da yer aldığı hediye paketlerimizin yanında, onlar için de birer meyve fidanı dikilmesi kararlaştırılmıştır. 400 çocuğumuz için 400 meyve fidanı, Devletimizin uygun bulduğu yerlere dikilecektir.

Ayrıca, “2021 Yûnus Emre Hikaye Yarışması”na katılan 250 genç ve çocuğumuz için de söz konusu protokol çerçevesinde meyve fidanları dikilecektir.

“Yolu Yolumuzdur” diyerek Bilgelerimizin izini sürmek üzere çıkacağımız yolculuğumuzda; Bolu, Mudurnu, Gerede, Çerkeş, Kastamonu, Çankırı, Karabük güzergahlarında, yine Orman Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen en uygun yerlere meyve fidanları dikeceğiz.

🌿

Yürüdükçe, geçtiğimiz yerlerde, değdiğimiz gönüllerde bizden de bir iz kalması umuduyla, çalışmalarımıza şimdi daha da gayretle devam ediyoruz.

Umut biziz, yeşerecek fidanlar biziz…

El ele, gönül gönüle birbirimiz için çalışmaya, birbirimizi desteklemeye devam edeceğimize hep inanıyor, bu inancımızı her zaman kuvvetlendirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz.

 

Fidan Bağışla

Meyve Fidanı Bağışı

₺ 300

READ MORE

Haberler

Haberler

Adıyaman Bölükyayla Ortaokulu Kütüphanesine Kitaplarını Gönderdik

READ MORE

Haberler

Eskişehir’de Hassas Gruptaki Çocuklarımıza Kitap, Kıyafet, İhtiyaç Malzemelerini Gönderdik

READ MORE

Haberler

Hatay’da 300 Çocuğumuza Yazlık Kıyafetlerini, Kitaplarını Gönderdik

READ MORE

Haberler

Erzurum Meyve Fidanı Dikimi

READ MORE

Haberler

ABAD Meyve Fidanları Gazi Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesinde Toprağa Kavuştu

READ MORE

Haberler

ABAD’dan Minik Fidanlara Cansuyu

READ MORE

Haberler

ABAD’ın Fidanları Serhadde de Ulaştı

READ MORE

Haberler

ABAD’ın Fidanları Gazi’nin Toprağı ile Buluşuyor

READ MORE

Haberler

Marmaris Meyve Fidanı Dikimi

READ MORE

Haberler

Bursa Meyve Fidanı Dikimi

READ MORE

Haberler

Ankara Meyve Fidanı Dikimi

READ MORE

Haberler

Bir Baştan Bir Başa Anadolu | Afyonkarahisar

READ MORE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir