YÛNUS EMRE ANAOKULU (SAKARYA)

Nedir?

0-6 yaş dönemi çocuğun bilişsel ve psiko-sosyal gelişimi açısından en önemli dönemidir. Çocuk kendisini, aile fertlerini ve içinde bulunduğu çevreyi tanımaya ve anlamlandırmaya bu dönemde başlar ve karakteri, değer yargıları büyük ölçüde şekillenir. Dolayısıyla yeterince uyarana maruz kalmayan, yeterli düzeyde sosyal ilişki kuramayan çocukların bilişsel, sosyal ve psikolojik yönden sağlıklı birer birey olarak yetişmeleri çok zordur. 

 

Araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre hassas gruplardaki çocuklar için bu dönemin olumlu şekilde geçmesi çok zordur. Bu sebepten çocukların bu yaştaki gelişimini destekleyecek her türlü faaliyet büyük önem taşımaktadır.

 

Biz de ABAD olarak çocuklarımız için dört duvarın ötesine kanat açabilecekleri bir yuva hayali ile yola çıktık, çocuklarımız için hayata ilk adımlarını daha yoğun bir ilgi ve geniş bir imkânla atabilecekleri bir yuva inşa edeceğiz. 

 

Sakarya’da Milli Eğitim Bakanlığı ve ilgili diğer kamu kurumumuz işbirliği ile ABAD tarafından inşa edilecek Çocuk Yuvamıza dünyanın dört bir yanından turnalar uçurup güzel haberleri, vefayı ve dostluğu taşımak için yola çıktık. 

 

Anaokulu inşası projemiz ile de çocukların fiziksel, psikolojik ve sosyal gelişimlerini en güzel şekilde destekleyecek eğitimlerin verilip programların düzenlendiği bir anaokulu binası yapacağız ve ilgili kurumun hizmetine sunacağız. Anaokulumuz, 80 çocuk kapasiteli, 4 derslikli ve 550 m2 olarak projelendirilmiştir. Yapılacak çalışma kapsamında paydaş kurumlarla işbirliği protokollerimiz imzalanarak hayata geçmiş bulunmaktadır.

YUNUS EMRE ANAOKULU

Neler Yapıyoruz?

 

Sakarya Hendek’te hassas gruptaki çocuklarımız için yapımını üstlendiğimiz “Yunus Emre Anaokulu” projemizde Sakarya Valiliği ile işbirliği protokolü imzalandı.

17 Mayıs 2022

 

 

 

İl Milli Eğitim müdürlüğü çalışmalara başladı. Zemin etüdü için örnek alınıyor.

07 Mart 2022

Birlikte Yapalım

Bağış

₺ 100

 

 

 

Yuva’ya

Bir Turna da

Sen Uçur

HAYDİ KATIL

tr_TRTurkish