Elbirliğiyle Hedefimiz 10.000 Meyve Fidanı ve Kitap Olsun. -mu!? Ne Dersiniz!?

Hiçbir yer, Hiçbir Gönül Çorak Kalmasın!

 

dedik, sesimize gür bir ses ile destek veren dostların katkılarıyla orman yangınlarının olduğu bölgelere ve ‘Yolu Yolumuz’’dur dediğimiz seyahatlerimizde dikeceğimiz meyve fidanlarımızın sayısı günden güne artarken hedefimizi 10.000 meyve fidanı ve kitap olarak yükselttik.

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Ayşe Figen Tan, Orman Genel Müdürlüğü Fidan ve Tohum Dairesi Başkan Yardımcısı Mustafa Mukan Yazar ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çelik ile 05 Ekim 2021 tarihinde yapacakları görüşmeyle birlikte meyve fidanlarının dikilecek bölgeye uygunluğuna göre cinsi belirlenecek, dikim tarihleri belli olacaktır.

 

Dikim tarihlerine kadar “Hiçbir Yer Hiçbir Gönül Çorak Kalmasın” diyen 10.000 meyve fidanı bağışını destekleyen gönül dostlarımızla birlikte hedefimize ulaşırken, yine dikim yapılacak bölgelerde gönüllü olacak dostlarla “Yeşeren Türkiye” için el birliğiyle dikimlerimizi yapalım. -mı? Ne dersiniz?

Hiçbir yer, Hiçbir Gönül Çorak Kalmasın!

 

2021 yılının “Yûnus Emre ve Türkçe Yılı” ilan edilmesi dolasıyla, ABAD olarak bu kapsamda farklı alanlarda yürütmekte olduğumuz projelerimizin hepsinde bir yandan fidan dikimi yapmaya devam ediyoruz.

🍃

Anadolu Bilgeleri, nasıl ki bir yere yerleştiklerinde orayı maddi olarak inşa edip canlandırırken, aslen insanların manevî inşâsı için çalışmışlarsa;
toprağın can bulması ile insanın abâd olması birbirine ayna olmuşsa, Dernek olarak bizler de kuruluşumuzdan bu yana, aynı hedefi esas alarak ilerlemeye gayret ediyoruz.

✨

Çalışmalarımızı yaparken kurumsal işbirlikleri içinde, mevzuat ve mevcut düzenlemeler çerçevesinde çözümler üretiyoruz.

Bu kapsamda Orman Genel Müdürlüğü ile imzalamış olduğumuz protokol, yürütmekte olduğumuz projelerde Derneğimize yön vererek, dikilecek fidanların, ilgili bölgelerde yaşayanlara en yüksek fayda sağlayacak şekilde seçilmesini sağlıyor.

“Bir Baştan Bir Başa Anadolu” projemiz kapsamında eğitim verdiğimiz gençlerimiz adına, Orman Genel Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol kapsamında, her katılımcı gencimiz için birer adet olmak üzere Hakkari, Ardahan ve Gümüşhane illerimizde meyve fidanların dikilmesi ve bu gençlerimize, seminerlerde anlatılan konularda derinleşmelerini sağlamak üzere kitaplar hediye edilmesi yukarda değindiğimiz anlayışımızın neticesidir.

Bir yandan gönüller yaparken, zahiren de toprağın yeşermesine katkıda bulunmak, yaptığımız çalışmaların ve sizlerin Derneğimize verdiğiniz desteğin en güzel göstergesi.

Aynı şekilde, Ceza ve tevkif evlerinde ebeveynleri ile kalmak zorunda olan 0-6 yaş grubu çocuklarımız için yine sizlerin desteği ile hazırladığımız içinde kitapların da yer aldığı hediye paketlerimizin yanında, onlar için de birer meyve fidanı dikilmesi kararlaştırılmıştır. 400 çocuğumuz için 400 meyve fidanı, Devletimizin uygun bulduğu yerlere dikilecektir.

Ayrıca, “2021 Yûnus Emre Hikaye Yarışması”na katılan 250 genç ve çocuğumuz için de söz konusu protokol çerçevesinde meyve fidanları dikilecektir.

“Yolu Yolumuzdur” diyerek Bilgelerimizin izini sürmek üzere çıkacağımız yolculuğumuzda; Bolu, Mudurnu, Gerede, Çerkeş, Kastamonu, Çankırı, Karabük güzergahlarında, yine Orman Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen en uygun yerlere meyve fidanları dikeceğiz.

🌿

Yürüdükçe, geçtiğimiz yerlerde, değdiğimiz gönüllerde bizden de bir iz kalması umuduyla, çalışmalarımıza şimdi daha da gayretle devam ediyoruz.

Umut biziz, yeşerecek fidanlar biziz…

El ele, gönül gönüle birbirimiz için çalışmaya, birbirimizi desteklemeye devam edeceğimize hep inanıyor, bu inancımızı her zaman kuvvetlendirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz.

 

Fidan Bağışla

Meyve Fidanı Bağışı

₺ 35

DEVAMINI OKU

Haberler

Haberler

Binlerce Meyve Fidanı Dikildi

DEVAMINI OKU

Yunus Emre Hikaye Yarışması

Yunus Emre Hikâye Yarışması / Dereceye Giren Hikâyelerin Yazarları ile Buluşma

DEVAMINI OKU

Haberler

Elbirliğiyle Hedefimiz 10.000 Meyve Fidanı ve Kitap Olsun. -mu!? Ne Dersiniz!?

DEVAMINI OKU

Haberler

Gönüller Bayram Etsin

DEVAMINI OKU

Haberler

Erzurum’da Fidanlar Toprakla Buluştu

DEVAMINI OKU

Yunus Emre Hikaye Yarışması

Yûnus Emre Yarışmaları

DEVAMINI OKU

Haberler

Rüyalar Gerçek Oldu

DEVAMINI OKU

Haberler

Geleceğimize Dokunmak

DEVAMINI OKU

Haberler

Toprak Hayattır

DEVAMINI OKU

Haberler

Bu Gemide Ben de Varım

DEVAMINI OKU

Haberler

Bayram Sevinci Bitmez

DEVAMINI OKU

Haberler

Can Verelim Doğaya

DEVAMINI OKU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir