Derneğimizde Prof. Dr. Musa Yıldız’dan Piri Türkistan Hoca Ahmed Yesevi Hazretlerini Dinledik

Sayın Prof. Dr. Musa YILDIZ Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanını ağırladık.

 

Derneğimiz Anadolu’daki Türk eren ve bilgelerinin düşüncelerini yaymak ve yaşatılmasına katkıda bulunmak amacıyla ülkemizde uluslararası planda çalışmalar yürütmek, kitaplar yayınlamak, dağıtmak, etkinlikler ve eğitim faaliyetleri ile kişi ve kuruluşlarla işbirliği yapmak amacıyla kurulmuştur.

 

Piri Türkistan Hoca Ahmed Yesevi Hazretleri Anadolu’da gelişen ve yaşanılan tasavvuf anlayışının temellerini atmış, ata topraklarında yaktığı gönül ateşinin yansıması Anadolu ve Rumeli topraklarına kadar uzanmıştır. Özellikle Anadolu’da yetişen bilgeler onun gönül dünyasının incelikleri ile bu toprakların insanlarına yol göstermiştir. Anadolu Bilgelerini Araştırma Derneği olarak günümüz insanına Hoca Ahmet Yesevi’nin gönül dünyasının anlatılmasının ve onun hikmetlerinin tefekkür edilmesinin elzem olduğunu düşünmekteyiz. Bu bağlamda sizleri dernek binamızda, 13 Şubat 2020 tarihinde yapılacak programda Ahmet Yesevi Hazretlerini anlatmaya ve bizleri onun hikmetleriyle aydınlatmaya davet ettik.

 

Davetimize icabet eden Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa YILDIZ Beyefendiye teşekkür ederiz.

 

 

Haberler

Yunus Emre Anaokulu

Yunus Emre Anaokulu Projesi İçin Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz’i Ziyaret Ettik

READ MORE

Haberler

Genel Kurul İlanı | 2023

READ MORE

Haberler

ABAD “Bongo Art Project” Koordinatörü ile bir araya geldi

READ MORE

Haberler

ABAD’ın Fidanları Gazi’nin Toprağı ile Buluşuyor

READ MORE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir