CAN VERELİM DOĞAYA

 

İstanbul fethinin gerçekleşmesinde, askeri ve maddi unsurlar kadar manevi unsurlar da önemliydi. Akşemseddin de İstanbul’un “manevi fatihi” olarak bilinir. Akşemseddin, fethin en zor zamanlarında sözleri, dualarıyla padişahın maneviyatını yüksek tutarak, cephedeki askerin cesaretini artırıcı girişimlerde bulunmuştur. Bundan dolayı fethin manevi mimarı olmuştur.
Böyle zamanlar, milli ve manevi hissiyatın en üst seviyelerinin yaşandığı günlerdir. Bizler de bugünleri değerlendirerek bir gönül fethedelim. 

  

Rahmet, mağfiret, huzurun yaşandığı bir Ramazan ayını daha tamamlayarak, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine, hoşgörü, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi vasıflarla toplumsal barışımızın daha da güçlenmesine vesile olmasını umduğumuz Ramazan Bayramı’na huzur ve güven ortamı içinde ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.
Bayramlar, beraberlik, kardeşlik, yardım-iyilik, saygı-sevgi, pekişmesine vesile olmaktadır. Ayrıca, bayramlar; sosyal dayanışma ve birlik beraberlik şuurunun kişilere sirayet ettiği günlerdir. 

04 Haziran 2020 Perşembe günü Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Göynük Orman İşletme Müdürlüğü’nün kıymetli destekleriyle de, İstanbul’un ‘manevi fatihi’ Akşemseddin Hazretleri ve Fatih Sultan Mehmet Han niyetine Göynük’te 125 adet fidan toprakla buluştu.
“CAN VERELİM DOĞAYA” hep birlikte el ele vererek geleceğimize bir nefes olduk. 
Manevi mimarlarımızın ışığında geleceğimizi inşa edelim… 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir