BAYRAM HEDİYESİ

 

Takvim yaprakları birer birer düşerken, geldi geliyor derken, “Ramazan ayının bereketi üzerinize olsun” diye edilen duaların nimeti ile olsa gerek bu Ramazan ayını gönülleri şenlendiren sohbetler, masallar, şiirler, okumalar, bilgi paylaşımları, oyunlar ve söyleşiler ile geçiriyoruz çok şükür. Aynı zamanda Ramazan ayını uğurlamanın hüznünü bayrama erişecek olmanın sevinci ile bir edip gönlümüzde t

aşırken, yapılan güzel işlere gönüllerini koyan, zamanını hasreden, ancak aşkla gösterilecek bir gayretle hizmet eden, Vakit ayırıp izlediğiniz, güzel yorumlarınızla bizleri yönlendirdiğiniz en büyüğümüzden en küçüğümüze kadar herkese çok teşekkür ederiz. 

  

Türlü çeşit sıfatları ardı ardına sıralasak dahi yaşamakta olduğumuz bu dönemi anlatmaya kafi gelemeyecek lakin, bir küçük tebessüme sebep olabildiysek, umuttan yana olduğumuzu ve davetimizin de oraya olduğunu duyurabildiysek misli ile mutlu olacağız. 

Bayrama sayılı günler kaldı. Heyecanlı bir bekleyiş, sevinç ve coşkudur, sarıp sarmalanmaktır bayramlar. Kendi çocukluğumuzu anımsatır çoğu zaman ve ‘nerede o eski bayramlar’ serzenişlerimiz belki de çocukluğumuzun o eşsiz anlarına kaçıştır bir anlamda. Bayram demek biraz da çocuk demektir. Çocukların ışıl ışıl parlayan gözlerinde katlanır bayram sevincimiz. Onlarsız bayramın tadı mı olur?  

 
Biz de bu bayramda, Anadolu Bilgelerini Araştırma Derneği (ABAD) olarak, kurumsal işbirliği yaptığımız Adalet Bakanlığı, ceza ve tevkif genel müdürlüğü işbirliği çerçevesinde okul öncesi çocuklarımıza tertemiz kalplerine, minik yüreklerinin içinde bahar çiçekleri açtıracak sımsıcak bir dokunuş olsun, Yeşersin umutlar ve çocuk mutluluğunda bir bayram olsun diye 13 adet kurumdaki 90 yardıma muhtaç yavrumuza birer ahşap oyuncak ve ikişer kitap hediye ederek sevince dönüştü. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir