Bayram Hediyesi

Takvim yaprakları birer birer düşerken, geldi geliyor derken, “Ramazan ayının bereketi üzerinize olsun” diye edilen duaların nimeti ile olsa gerek bu Ramazan ayını gönülleri şenlendiren sohbetler, masallar, şiirler, okumalar, bilgi paylaşımları, oyunlar ve söyleşiler ile geçiriyoruz çok şükür. Aynı zamanda Ramazan ayını uğurlamanın hüznünü bayrama erişecek olmanın sevinci ile bir edip gönlümüzde taşırken, yapılan güzel işlere gönüllerini koyan, zamanını hasreden, ancak aşkla gösterilecek bir gayretle hizmet eden, Vakit ayırıp izlediğiniz, güzel yorumlarınızla bizleri yönlendirdiğiniz en büyüğümüzden en küçüğümüze kadar herkese çok teşekkür ederiz. 

  

Türlü çeşit sıfatları ardı ardına sıralasak dahi yaşamakta olduğumuz bu dönemi anlatmaya kafi gelemeyecek lakin, bir küçük tebessüme sebep olabildiysek, umuttan yana olduğumuzu ve davetimizin de oraya olduğunu duyurabildiysek misli ile mutlu olacağız. 

Bayrama sayılı günler kaldı. Heyecanlı bir bekleyiş, sevinç ve coşkudur, sarıp sarmalanmaktır bayramlar. Kendi çocukluğumuzu anımsatır çoğu zaman ve ‘nerede o eski bayramlar’ serzenişlerimiz belki de çocukluğumuzun o eşsiz anlarına kaçıştır bir anlamda. Bayram demek biraz da çocuk demektir. Çocukların ışıl ışıl parlayan gözlerinde katlanır bayram sevincimiz. Onlarsız bayramın tadı mı olur?  

 
Biz de bu bayramda, Anadolu Bilgelerini Araştırma Derneği (ABAD) olarak, kurumsal işbirliği yaptığımız Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’yle okul öncesi çocuklarımızın tertemiz kalplerine, minik yüreklerinin içinde bahar çiçekleri açtıracak sımsıcak bir dokunuş olsun, yeşersin umutlar ve çocuk mutluluğunda bir bayram olsun diye 13 adet kurumdaki 90 yardıma muhtaç yavrumuza birer ahşap oyuncak ve ikişer kitap hediye ederek sevince dönüştürdük. 

Destekle

Bağış

Meyve Fidanı Bağışı

₺ 70

DEVAMINI OKU

Haberler

Haberler

Hatay’da 300 Çocuğumuza Yazlık Kıyafetlerini, Kitaplarını Gönderdik

DEVAMINI OKU

Haberler

ABAD’dan Minik Fidanlara Cansuyu

DEVAMINI OKU

Haberler

ABAD’ın Fidanları Serhadde de Ulaştı

DEVAMINI OKU

Haberler

Bir Baştan Bir Başa Anadolu | Afyonkarahisar

DEVAMINI OKU

Yunus'un İzinde

Çanakkale’de Yunus’un İzinde

DEVAMINI OKU

Haberler

Bir Baştan Bir Başa Anadolu | Erzincan Mem’den Teşekkür

DEVAMINI OKU

Haberler

Bir Baştan Bir Başa Anadolu | Erzincan

DEVAMINI OKU

Yunus Emre Hikaye Yarışması

Yunus Emre Hikâye Yarışması / Dereceye Giren Hikâyelerin Yazarları ile Buluşma

DEVAMINI OKU

Haberler

Hiçbir Yer Hiçbir Gönül Çorak Kalmasın | Kitap / Meyve Fidanı

DEVAMINI OKU

Haberler

Gönüller Bayram Etsin

DEVAMINI OKU

Yunus Emre Hikaye Yarışması

Yûnus Emre Yarışmaları

DEVAMINI OKU

Haberler

Rüyalar Gerçek Oldu

DEVAMINI OKU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir