ABAD “Elbirliği” Projemiz Hayata Geçti

Anadolu Bilgelerini Araştırma Derneği (ABAD), Anadolu erenlerinin çağları aşan düşüncelerinin yayılmasına, Anadolu irfânına ve Türk kültür değerlerine hizmet etmek amacıyla çalışmaktadır. 

  

Anadolu erenleri kimlerdir? Eren, kendini tanıma vadisine varmış; kendini, Rabbini bilmiş kimsedir. Yunus Emre’nin “Gelin tanış olalım” demesinden maksat, kendi hakikatini bilmektir. Erenler eriştikleri bu vadiden, “işi kolay kılmak” üzere tekrar kanat çırpar havalanır; yola çıkanlara yoldaş ve yol gösterici olur.

 

İşte biz de o vadileri aşarken, onların peşi sıra iz sürüyoruz. Mademki birbirimize tanış oldukça kendimizle tanışacağız; öyleyse bu yolları da yan yana, can cana aşarak işi kolay kılacağız.

 

Sevmek ve sevilmek için, güzel ve iyi işler yapma niyetiyle çıktığımız bu yolda, elbirliği ile üretmenin; azı çok, uzağı yakın eylediğine şahit oldukça, gayretimiz ve dâhi muhabbetimiz artacak, inanıyoruz…

 

Derneğimiz;

– Orman İşletme Müdürlüğü ile irtibat halinde çalışarak, düzenli olarak ağaç dikimi yapmaktadır.

– Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Derneğimizin misyonu çerçevesinde Anadolu İrfan Geleneğinin temsilcilerini, orta öğrenim düzeyindeki çocuklarımıza ve gençlerimize anlatabilmek üzere İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile projeler hazırlamaktadır.

– Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile yürütülmekte olan projeler kapsamında, hassas gruplara, kitaplar, ahşap oyuncaklar gönderilmiş ve akabinde daha geniş kapsamlı bir proje hazırlanarak bu gruplara yönelik çeşitli atölye ve seminer programları hazırlanmıştır.

– İlki 2021 yılında olmak üzere, her yıl “Yunus Emre Ödülleri” başlığı altında, Yunus Emre’nin gönüllerimizde saçılı olan tohumlarını başka başka alanlarda çiçeklendirmek amacıyla farklı proje çalışmaları yapacaktır.

Yürütülmekte olan ve planlanan tüm bu çalışmalara kaynak sağlamak üzere Derneğimiz, “elbirliği” prensibi ile hareket ederek, birlikte üretmek ve ayrıca el emeği ile üreten kişi ve grupları da desteklemek amacıyla, bir satış platformu üzerinden bu ürünlerin satışını gerçekleştirecektir. 

  

Amacımız, hizmetlerin devamlılığını sağlayarak sürdürülebilir bir yapı tesis etmek, Derneğimizin vizyonu doğrultusunda, ulusal ve uluslararası alanda kapsamlı faaliyetler yürütülmesine imkan sağlamaktır.

 

Birlikte çalışmanın bereketi ve şevkine inanarak, tüm bu çalışmalarımızın aramızdaki muhabbetin çoğalmasına vesile olacağını umut ediyor, ilk adımları atmanın heyecanını yine sizlerle paylaşıyoruz.

 

Satın alınan her ürün, gerek üreticisinin maddi manevi gelişimine, gerekse yürütülmekte olan dernek faaliyetlerimizin aşama aşama yayılan olumlu etkilerinin çoğalmasına katkı sağlayacaktır.

 

Bu topraklarını, yüzyıllardır sürdürdüğü geleneklerde elbirliği ile çalışıp üretmenin bereketini duyup, görerek, kimi zaman da bizzat kendimiz tecrübe ederek yaşadığımız için, izlenmesi gereken usulün bu olduğunu kalbimizle biliyoruz.

 

Sizlerden gördüğümüz desteğin bizleri teşvik eden, “beraberce yaparız” dedirten gücünü, atacağımız her adımda hissediyoruz. Öyleyse vira Bismillah… 

 

Abad Elbirliği Instagram sayfasını ve ürünleri incelemek için tıklayınız:

https://www.instagram.com/abad_elbirligi/

Haberler

Yunus Emre Anaokulu

Yunus Emre Anaokulu Projesi İçin Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz’i Ziyaret Ettik

READ MORE

Haberler

Genel Kurul İlanı | 2023

READ MORE

Yunus Emre Anaokulu

İmzalar Atıldı, Turnalar Kanatlandı. “Yunus Emre Anaokulu”

READ MORE

Haberler

ABAD “Bongo Art Project” Koordinatörü ile bir araya geldi

READ MORE

Haberler

ABAD’ın Fidanları Gazi’nin Toprağı ile Buluşuyor

READ MORE

Haberler

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mücahit Yentür’ü Ziyaret Ettik

READ MORE

Haberler

Bir Baştan Bir Başa Anadolu | Erzincan Mem’den Teşekkür

READ MORE

Haberler

Bir Baştan Bir Başa Anadolu | Erzincan

READ MORE

Yunus Emre Hikaye Yarışması

Yunus Emre Hikâye Yarışması / Dereceye Giren Hikâyelerin Yazarları ile Buluşma

READ MORE

Haberler

Yeni Yerimizde Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz

READ MORE

Haberler

Genel Kurul İlanı

READ MORE

Haberler

İşbirliği

READ MORE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir